Aktuāli
Par studiju
Nodarbību saraksts
Galerija
Video
Publikācijas
Prese
Piedāvājums
Sadarbības partneri
Kontakti
Par studiju

Arabeskas nav piederējušas nekādai telpai.To funkcija ir dekoratīvo fragmentu apvienošana vienā veselā. Arabeska savieno matemātikas, arhitektūras, mūzikas, mākslas un arī dejas pasaules. Arabeskas sarežģītā līnija savieno sapni, mirāžu, ilūziju un realitāti.
Arabeska ir fantastiskā tiekšanās bezgalībā. Robežas starp pasaulēm šķērsoja mijas, bet kustību turpina tā pati dīvainā arabeskas līnija.

Ямпольский М. Ткач и визионер: Очерки истории репрезентации,
или О материальном и идеальном в культуре.

Netradicionālo deju studija “Arabeska” savu darbību ir uzsākusi 2001. gadā, bet kā studija nodibināta divus gadus vēlāk. Patlaban studija par savu mājvietu sauc Liepājas Bērnu un Jauniešu centru un Liepājas Universitāti. Studijas vadītāja ir LBJC pasniedzēja un LiepU lektore, mg.sc.educ. Zita Valka.

Studijas pamatuzdevums ir tās dalībnieku iepazīstināšana ar cittautu ķermeņa kultūru un mākslu ar dejas,mūzikas un dažādu atveseļošanās sistēmu palīdzību, kā arī redzes loka paplašināšana un jaunas ķermeņa pieredzes iegūšana.

Mērķis – veicināt izpratni par veselības problēmu saistību ar cilvēka ķermeņa kultūru un personības izaugsmes procesu, kā arī palīdzēt veidot veselīga dzīves stila izpratni.

Netradicionālo deju studijas „Arabeska” dalībnieces ir interesentes no Liepājas pilsētas un rajona. Studijā tiek piedāvātas sekojošas nodarbības:

  • Austrumu dejā – tās stilos: klasiskajā jeb oriental-bellydance, show-bellydance, bollywood-bellydance, spanish-arabian-bellydance, tribal fusion-bellydance;
  • spāņu flamenko dejā;
  • indiešu klasiskajā dejā;
  • hatha jogā.

Studijā izveidotas dažādas dejotāju grupas:

  • tiem, kas vēlas uzlabot veselību, pašsajūtu, kopējo ķermeņa tonusu, iepazīt sevi ar dejas kustības palīdzību;
  • tiem, kas vēlas apgūt skatuves dejas pamatus, sniedzot priekšnesumus dažādos pasākumos;
  • tiem, kas vēlas papildināt savu profesionālo izaugsmi, mācoties nodarbību vadīšanas metodiku (LiepU programmā ”Sporta un deju skolotājs” studējošiem).

Studija organizē festivālus, izbraukuma koncertus, priekšnesumus, šova prorammas, seminārus ,lekcijas, grupu un privāt nodarbības kā arī ikgadējos atskaites koncertus.

Studija var lepoties arī ar iegūtajām pirmajām vietām Latvijas mēroga autrumu deju konkursos, gan individuālo, gan šova-bellydance izpildītāju nominācijās. Katru gadu „Arabeska”rīko studijas atskaites koncertus Liepājā un koncertē Latvijā.

Mūsu moto - ”Dzīvo dejodams!”

„Dejojošas dvēseles kustības ir graciozas jebkurā tās izpausmēs.”
Hazrats Inayat Khans

© 2010-2011 by Liāna