Aktuāli
Par studiju
Nodarbību saraksts
Galerija
Video
Publikācijas
Prese
Piedāvājums
Sadarbības partneri
Kontakti
Nodarbību saraksts

Nodarbība Pirmdiena Otrdiena Trešdiena Ceturtdiena
Austrumu deja jauniešiem - iesācēji* 17:50 17:50
Austrumu deja jauniešiem - ar priekšzināšanām* 19:00 19:00
Austrumu deja vai joga pieaugušajiem** 17:45
Flamenko - iesācēji* 20:00 20:00
Hatha joga* 19:30 20:00
Kustību improvizācija un metodika (LiepU Spds 3.k. studenti)** 10:00

* - nodarbības notiek Liepājas Olimpiskā centra Spoguļu zālē 3. stāvā.
** - nodarbības notiek Liepājas Universitātes 1.st. 140. telpā.

Visas nodarbības jauniešiem (vecumā līdz 25 gadiem), kuras notiek Liepājas Olimpiskā centra Spoguļu zālē 3. stāvā - 5 ls mēnesī.
Jebkuras nodarbības pieaugušajiem - 18 ls mēnesī (8x) vai 3 Ls par nodarbību.

Austrumu deja

Pamatā ir senā ēģiptiešu auglības rituālu deja, kas gadu simtu laikā papildināta un modernizēta. Īpaši iesakāma sievietēm – tā tonizē un atbrīvo vēdera muskulatūru, nostiprina reproduktīvo orgānu darbību, uzlabo asinsriti, padara elastīgāku un vingrāku mugurkaulu, aizkavē novecošanās procesu, atraisa sievišķību. Kustības ir samērā lēnas (iesācējiem) un sievisķīgas. Deja māca labi pārvaldīt un apzināt savu ķermeni.

Pēc sava rakstura sievišķīga, vijīga, eleganta un dzīvespriecīga. Savā ziņā tā ir deja - terapija. Apmācība notiek tikai sievietēm. Lai apmeklētu nodarbības, iepriekšēja sagatavotība netiek prasīta.

Apģērbs: nepieciešams brīvs-bikses,topiks. Kājās vieglas čībiņas. Ap gurniem - lakats vai šalle.

Flamenko

Izcelšanās vieta – Spānijas dienvidu province – Andalūzijas zeme, kur to dejoja čigāni. Tā izveidojās kā no Indijas izceļojošo čigānu, musulmaņu, mauru un spāņu kultūru sintēze. Ritmiski šī deja ir sarežģīta un neierasta. Prasa emocionālo un dvēseles briedumu. Tāpat sākotnēji grūti apgūstami ir kāju un roku kustību savienojumi. Taču tiem, kas kaut reizi redzējuši īstu flamenko un dzirdējis ugunīgo spāņu mūziku, droši saku, ka to nevar aizmirst. Šī deja attīsta ritma izjūtu un augsti paceltās rokas taisno muguru.

Pēc sava rakstura - ritmiska, sarežģīta, lepna, izaicinoša.Lai apmeklētu nodarbības, iepriekšēja sagatavotība netiek prasīta, bet ir pozitīvs moments dejotāja attīstībā.

Apģērbs: ērtas kurpes dejošanai, kurām papēdis ir no 4-8 cm augsts, ērts apģērbs - bikses vai kuplāki svārki.

Joga

Fitness Jogas nodarbības pamatā tiek lietotas hatha-jogas pozas (asanas), kas attīsta lokanību, līdzsvaru, spēku un palīdz iepazīt savu ķermeni,kā arī elpošanas vingrinājumi(pranajama).
Sanskritā vārds joga nozīmē „apvienot”, kas arī ir jogas pamatā – apvienot ķermeni un garu.
Joga ir lielisks veids kā atbrīvoties no stresa un 21.gs. steigas. Tā palīdz relaksēties tajā pašā laikā pilnveidojot ķermeni un vairojot pozitīvu domāšanu.

Hatha joga - tā nav tikai fiziska sagatavotība, kā daudzi domā, tā ir unikāla zinātne par saules un mēness enerģijas līdzsvarotību cilvēka organismā. "Ha" nozīme Saule, zvaigzne, bez kuras neeksistētu dzīve uz Zemes, bet mūsu ķermenī tā ir mūsu dvēsele. "Tha" nozīmē Mēness, atbildīgā planēta par visiem šķidrumiem uz Zemes, mūsu ķermenī tā ir apziņa. Saule spīd vienādi, bet Mēness katru mēnesi dilst un aug. Tāpat mūsu dvēsele nekad nenoveco, bet prāts vai apziņa ir pakļauta svārstībām, garastāvokļa augšupejai un lejupslīdei, līdzīgi Mēness fāzēm. Izpildot asanas (statiskās pozas) un pārvaldot elpošanu, Jūs kontrolējat apziņu, kontrolējot apziņu Jūs sasniedziet ķermeņa, prāta un dvēseles apvienošanos. Ķermeņa, prāta un dvēseles savienojums arī ir Hatha joga. http://www.yoga.lv

Liepājā jogas vienas dienas seminārus vada jogas skolas „Dipika” (Rīga) vadītāja Natālija Dubīņina - Dipika Ma. Nākošais seminārs notiks 2010.g 12. septembrī, plkst. 12.00 - http://www.yoga.lv/lv/Jaunumi/2010_389.html

Apģērbs: Brīvs, kokvilnas

Nritja Joga - Joga dejā

Indiešu klasiskā deja tiek saukta par Nritja Jogu, vai Jogu dejā, atzīstot tajā fiziskās enerģijas un garīgā spēka sintezi. Bharatanatjam ir smalka tempļu deju mākslas forma. Tā radusies vairāk nekā 2000 gadus atpakaļ Dienvidindijā (mūsdienu štats Tamil Nadu) un sastāv no ģeometriski pabeigtajām pozām, kuras tiek izpildītas pie noteiktas melodijas (Raga) ar noteiktu ritmu (Tala) un savienotas ar dažādu kustību palīdzību. Bharatanatjam satur vairākus Hatha Jogas elementus. Dejas tematu un tekstu pamatā ir vedisko zināšanu sistēma Sanatana Dharma.

Sīkāk par indiešu klasisko deju: http://www.alegria.lv/site.php?cut=page&cat=indiesu

Regulāras indiešu klasiskās dejas meistarklases Liepājā vadīs Rīgas eksotisko deju studijas "Alegria" paniedzēja Larisas Jaņina-Podskočaja.

Mūsdienu dejas improvizācija

Mūsdienu deja apvieno dažādu žanru stilus - hip hop, street dance un pop stils, šova deja, brīvā deja, kustību teātris, pantomīma, kontakta deja, dejas improvizācija u.c. Dejas improvizācija ir ierasta mūsdienu dejas nodarbību sastāvdaļa. Mūsdienu dejas improvizācijas nodarbības –teorētiski-praktisks materiāls , kas balstīts uz atziņu par ķermeņa un psihes mijiedarbību.

Nodarbībās uzsvars tiek likts:
Uz ķermeņa autentisko kustību- kustību, kas dzīvo ķermenī, radot fizisko dialogu ar apkārtējiem apstākļiem. Uz ķermeņa izpēti un apzināšanu. Uz radošumu, ko nodrošina skaidra sava ķermeņa izpratne(dejas kustība kā radošs process).

Nodarbību tematika:
Dejas kontaktimprovizācija, strukturētā improvizācija, kompozīcija, balss un kustība, priekšnesuma organizācijas un strukturēšanas metodes, kā arī relaksācijas kustības, kas balstītas uz jogas un ci-gun tradīcijām.
Dejas improvizācijas kustību filozofija ,pretstatā klasiskajai dejai balstīta uz anatomiski pareizām kustībām, izmanto fizikas likumus, lai deja būtu pēc iespējas ergonomiskāka un plūstošāka- prasītu no dejotāja minimālo iespējamo piepūli kustības realizēšanai.

Apģērbs: brīvs kokvilnas –ar garām biksēm un garām rokām,kājās vieglas čībiņas vai zeķes.

© 2010-2011 by Liāna